Kam v Stupave ? Tipy na výlety

Ak ste sa ubytovali v Stupave, respektíve v našom penzióne v Stupave, tak o prechádzky v prírode není núdza, stačí vyjsť v penziónu a hneď sa ocitnete v krásnom prostredí Malých Karpát. Odporúčame návštevu Stupavského Parku ktorý sa nachádza v samom centre Stupavy. Rozpína sa od centra až po lesy v Borinke. Pri kašteli sa nachádza aj krásne jazierko ktoré je obklopené vzácnymi stromami, ktoré majú niekoľko desiatok až stovky rokov.

Ak vám tento výlet nebude dostatočne dlhý a vy budete plný síl, môžete sa vybrať po cca 3,5 kilometrovom dlhom náučnom chodníku v lone prírode, po tomto chodníku môžete zastaviť medzi 9-timi zastávkami  a to je Munkáč, Rímske pamiatky, Výhľad na Pajštún, Malé Karpaty – Majerk Kolhuf – Chov Koní – Daniel Škvrnitý) až do Biofarmy Príroda.

Z našich skúsenosti je táto cesta jednoduchá a dostupná, prechádzka trvá pre chodca cca 1 hodinu, pre rodinu s deťmi cca 2 hodiny, pre cyklistu pol hod, a ked idete s kočíkom bude to trvať cca 70 minút.

Na Biofarme sa da nájesť, pohladkať zvierátka a navštíviť starú pekáreň.

Odporúčame Vám navštíviť aj zrúcaninú Pajštún, ktorá je pri obci Borinka, na Pajštún sa dostanete od Ubytovanie Stupava za cca 1 hodku, prechádzka je veľmi pekná (hlavne cez jeseň) na hrebeni zrúcaniny Vám vybije dych krásny výhľad na Borinku, Malé karpaty ale aj do susedného Rakúska.